Struktūra, valdyba, kontaktai
Vartotojams
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Asmens duomenų apsauga
Šilumos energijos taupymo priemonės
Administracinė informacija
ES projektai
Nuorodos
Naujienos
Apie bendrovę
Šilumos šaltiniai
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
Viešieji pirkimai
Pranešėjų apsauga
Pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūra
Naujienos  >>   Spaudos konferencija savivaldybėje  >>   Pradinis puslapis Struktūrinis medis
2014-02-19 Spaudos konferencija savivaldybėje
Savivaldybėje vyko spaudos konferencija, kurioje dalyvavo UAB „Raseinių šilumos tinklai“ direktorius Stanislovas Bartkus, Seimo narys Edmundas Jonyla ir meras Algimantas Mielinis. Konferencijoje buvo pristatyti „Raseinių šilumos tinklų“ įgyvendinami projektai, jų nauda rajonui ir kiekvienam gyventojui, atsakyta į žurnalistų klausimus.
UAB „Raseinių šilumos tinklai“, gavusi įmonės valdybos ir Raseinių rajono savivaldybės tarybos pritarimą bei suderinusi su Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija, 2013 m. liepos 5 d. pateikė paraišką ir verslo planą „Ariogalos m. katilinės rekonstrukcija pastatant 3 MW biokuro katilą“ ir 2013 m. birželio 25 d. - „Raseinių rajono centralizuoto šilumos tiekimo tinklų modernizavimas diegiant šiuolaikines technologijas“. 2013 m. spalio mėnesį Ūkio ministerija ir VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra, įvertinusios šias paraiškas ir verslo planus, pripažino esant būtina juos finansuoti ES lėšomis (intensyvumas iki 50 proc.).
Projekto „Ariogalos m. katilinės rekonstrukcija pastatant 3 MW biokuro katilą“ vertė yra 2,8 mln. Lt, ES dalis -1,4 mln. Lt.
Projekto „Raseinių rajono centralizuoto šilumos tiekimo tinklų modernizavimas diegiant šiuolaikines technologijas“ vertė - 1789465 Lt, ES dalis - 894732 Lt.
Abiejų projektų įgyvendinimas planuojamas 2014 metais, jei tik nesutrukdys viešųjų pirkimų procedūros.
Įgyvendinus projektą „Ariogalos m. katilinės rekonstrukcija pastatant 3 MW biokuro katilą“ bus pastatytas 3 MW galios biokuro katilas, įrengtas biokuro sandėlys, ir taip bus užtikrintas šimtaprocentinis biokuro naudojimas Ariogalos mieste. Tuo pačiu demontavus 2004 m. statytą 1,5 MW biokuro ariogališkių katilą, atlikus jo testavimą ir kapitalinio remonto apimtis, jis bus perkeltas į mažesnį gamybinį padalinį.
Įgyvendinus projektą „Raseinių rajono centralizuoto šilumos tiekimo tinklų modernizavimas diegiant šiuolaikines technologijas“ bus atnaujinta 1963 metrai šiluminių trasų: Raseiniuose - 1281 metras, Ariogaloje -316 metrų, Viduklėje - 366 metrai.
Šių abiejų projektų įgyvendinimo svarbiausias naudos vartotojams faktorius ir tas, kad šios investicijos šimtu procentu yra vykdomos ES ir Savivaldybės lėšomis ir iškart, tik pradėjus eksploatuoti, duos tiesioginę naudą vartotojams.
UAB  „Raseinių šilumos tinklų“ direktorius S.Bartkus žurnalistų paklaustas neslėpė, kad projektai buvo pakibę ant plauko, kad jos tekę „išmušti“, t.y. įrodyti, įtikinti, kad šie projektai Raseinių savivaldybei yra labai svarbūs ir kad jiems yra būtinas finansavimas. Tuo rūpinosi mūsų Seimo nariai Edmundas Jonyla ir Darius Ulickas, meras Algimantas Mielinis.
<<< atgal
(c) UAB “Raseinių šilumos tinklai” - Visos teisės saugomos.    Svetainę sukūrė: Jauna Reklama